Perşembe, Ocak 14

facebook'a "feys" diyen herkes, nihat doğan'la birdir nazarımda

ülkemizde ki tüm iletişim manyağı gençler gibi benim de facebook hesabım var elbet. sırf milletin karısına, kızına bakmak için aldım hesabı da zaten. girip videolara bakıyorum, grup, hayran, oyun uygulamalarını reddediyorum, ilişkim bu kadar. cool bir insan olduğumdan mütevellit, ne kimseyi eklerim, ne saçma sapan fotoğraf paylaşıp arkadaşlarımı taglerim. ama baktım ekmek var, hemen o fotoğrafın altına da yorumlarımı yapar, "aras burada" imajını veririm, affetmem. 


şimdi size kalkıp da facebook böyle kötü, böyle sikik bir site demeyeceğim, diyemem. ama benim gibi, internetten manita yapmayı kendine şiar edinmiş bir insan evladının, hala "face"ten manita düşürememesi oldukça zorum gidiyor açıkçası. cv'mde kayda değer tek şeyin, ares paylaşım programından bile kız götürmek olan bu bireyin, eşinin dostunun "face'ten bi manita yaptım, ufff" demesi derin düşüncelere sevk ediyor beni. bir insan, nasıl face'ten hatun düşürür. bugüne kadar face'ten gördüğüm tek hatun, ilkokul arkadaşım özlem. e amına koyayım yıllar sonra bana özlem'i göstersen n'olur, göstermesen n'olur? 2010'da bulunduğumuz bu günlerde, yeni bir açılım yaparak "facebook'ta tanıştılar, aşık olup evlendiler" başlıklı bir habere konu olmak istiyorum. 


kendini face'e çok kaptıranlar var bir de, görevli gibi devamlı başına. farmville'yı fish bilmem nesiydi hepsini oynuyor, fotoğraf tagliyor, video paylaşıyor, duvarına yazıyor. bi dur amına koyayım diyen olmadıkça, ya da manita yapıp manita baskısıyla hesabını kapatmadı mı duracağı da yok. bir de grup olayı var ki o başka, o bambaşka. ona hiç girmiyorum, zinhar girersem çıkamam. ama daha "siktir et bilmem kaç milyon kişi bulmayı, gel harbi harbi grubu yapalım (arkadaş listeni çağırmayacaksan gelme, birbirimizi mi sikecez lan?)" diye bir grubu görmedim. görsem çok sevinirdim canlar, vallahi çok mutlu olurdum. 


şimdi face'te bir açılım yapmış, ortak arkadaşınız filan varsa o kişinin fotoğraflarını görebiliyorsun. tabii herkes evvela eski sevgililerinin fotoğraflarına bakmıştır, edindiğim izlenimler bu yönde. açıkçası ben bakmadım, bakmam. eski sevgili eski sevgilidir, yenisi gönlümün kraliçesidir düsturunu, hayat felsefesi yapmış adamım ben.  şimdi benim yaptığıma gelince; potansiyel sevgili adaylarını önce bir seçiyorum. sonra onların profillerini girip fotoğraflarına bakıyorum, bütün fotoğrafları da dikkatlice inceliyorum ama. hangisin de photoshop var, hangisi doğru açıdan çekilmiş, hangisin de yüz, göt, göğüs saklanmaya çalışmış, dikkatlice bunları bir gözden geçiriyorum. ama profilinde de fazla vakit geçirmiyorum, yani her gün incelemiyorum. neden? "profilinize kimler baktı %100 çalışıyor, anasını sikiyim çalışıyor" adlı uygulamandan dolayı, ben her gün o kızın fotoğraflarına baksam, farmville'da ne kadar bağı bahçesi var incelesem, o zaman o top 10 listesinde üst sırada çıkarım. oysa ben ne yapıyorum? az ama öz vakit geçiriyorum, ilk 10 sıralamasında 7-8. sıralarda yer alıyorum. burada vermek istediğim mesaj şu: güzelim, senden hoşlanıyorum ama yarrak gibi de sabah akşam seni takip edemem. ama bir duyarsız gibi de seni görmemezlikten gelemem. 3 büyükler gibi değilim, 1 sene şampiyon olup yıllarca hasret kalamam şampiyonluğa. ankragücü gibi, bursa gibiyim, hep istikrarlı, hep ortalarda. işine gelirse. ha bunu anlayacak kız başımın tacıdır, gönlümün sultanıdır. şimdi bunu özlem anlarsa gayri haram olsun bana face alemi.


nottur: facebook'a facebook diyen tüm kızlarla evlenebilirim, özlem'de buna dahil.

17 yorum:

Sirius dedi ki...

"3 büyükler gibi değilim, 1 sene şampiyon olup yıllarca hasret kalamam şampiyonluğa. ankragücü gibi, bursa gibiyim, hep istikrarlı, hep ortalarda. "

alkı$ bayıldım!!!

Griffith dedi ki...

Profilinize kimler baktı teknolojisi harbiden çalışıyor mu yav? Çalışıyorsa yan bastık. Şimdi yarak gibi sabah akşam kendisini takip ettiğimi sanıcak.Artık hiç şansım kalmadı.

Gadno Kopele dedi ki...

griffith haklısın hacı, yan değil tam bastık, sami ses ver bu doğru mu ona göre elimizi ayağımızı denk alalım.

defne dedi ki...

aferin well done

mori kante dedi ki...

bende arkadaşlarımın benle maytap geçiceği hissine kapılarak bütün herkesi reddediyorum. ilik gibi kız olsa bile göt korkusu yüzünden zorlayamıyorum. yani milletinde çok sikinde diildir muhtemelen onları reddetmem. ama arada biri çıkıp sikkoya bak adam olmuşta kabul etmiyo derse kırılırım.

varol döken dedi ki...

yapma böyle sami, etme böyle sami, hayatı duyduğu gibi algılayan, fonetik ile foseptiği ayrı ayrı sevip feys yazanları bir kalemde harcama sami... o harcadığın feysler yarın sana gümüş tepsi içinde charlotte olarak geri dönebilir sami... bu abini kırma sami, orta bir yol bul sami... bulamazsan da koy götüne sami, bir feys için seni mi kırcam, charlotte'u bile verdim samimiyetinin güzelliğinden, biraz da nihat doğan olurum sami... ama yine de sami, kırdın kalbimi sami, gel al gönlümü sami, gelirken rakı bardaklarını da kır ki fonda duyalım sami...

Baccal dedi ki...

ekran önünde ağlatan blog yazıları diye entry var mı lan ekşisözlükte?
o değil de, orgy kurmak fikri fena değilmiş "face'de"...

nehiR dedi ki...

hahaha=) nehir bunu beğendi

SATILMIS PALAMUT dedi ki...

bu yazı facebookun son durumunu tahlil etmemde çok yardımcı oldu. bu yüzden facebooka tövbe edişime bir kez daha sevindim, bir kez daha saygı duydum kendime. oysa ismail yknın propagandasına direnmek benim için ne zordu. bu facbook denen ahir zaman şerrinden hepinizi Allah kurtarsın efenim.

Svetlin dedi ki...

toplumun kanayan yaralarından birine daha cesursa değinmişsin usta, ellerin dert görmesin hehe.

Hesionka dedi ki...

sohbet yerine sohpet yazan da benim gözümde ajdar'dan farksızdır.

çubuk makarna dedi ki...

merhaba
bu yazınızı çok beğendiğim için ocak ayının en güzel blog yazıları listeme aldım.
bkz: http://cubukmakarna.blogspot.com/2010/02/ocak-aynn-en-guzel-blog-yazlar.html

malumafatrus dedi ki...

Facebook’u face diye kısaltan insanların yaptıkları tasarrufla ömürlerinin uzamasını temenni ediyor ve ilk kim söküp attıysa o "book"'u, onun da ölümsüz olmasını diliyorum.

Vasıflı dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Vasıflı Deli dedi ki...

Ah Be Sami

Sevgili Yapacağıma Kahve Yaparım.Hem Tadını Biliyorum Hem Ayarını

Her Güzelin Peşinden Koşsaydık , Duman Olurduk Sami

Yalanların Utandırması Gerek İnsanları,Yalnızlığın Değil ... Bi Dünyevi

İçselleştirip Hiçselleştirmeler

Neyin Pesindesin dedi ki...

Nihat Doğan var diye okudum yazıyı amk. Sikeyim feysi pardon facebooku.

mustafa gülden dedi ki...

yaratıcılığı çok iyi olmuş makalenin, tebrikler, teşekkürler...